3 четения

Петър Рачев реши и изхода от мача в Свищов

„Атлетик“ – „Светкавица“ 1:2

В мач, лишен от особени футболни достойнства, отборът на „Светкавица“ измъкна трите точки при гостуването в Свищов. Гостите от Михалци откриха резултата в 24-тата минута, в която директно от пряк свободен удар Станислав Костадинов завъртя топката над стената и я заби под гредата на Мехмед Мехмедов за 0:1. Преди и след попадението и двата тима направиха пропуски. За домакините Ивайло Петков от 3 – 4 метра би над вратата, а за „Светкавица“ можеше да вкара Петър Рачев, но се забави и бе блокиран.

Второто полувреме тръгна отлично за свищовлии. След ъглов удар Милен Костов с глава изпрати топката в гредата и от нея – в мрежата за 1:1. Попадението вдигна играчите на „Атлетик“, които поеха инициативата и се задържаха в половината на гостите. Грешка обаче позволи топката да бъде отнета, Руслан Евтимов напредна по фланга и намери прецизно ветерана Петър Рачев, който бе точен за 1:2 в 72-рата минута.