11 четения

Димитров и Генов бележат за ресенци

ФК „Ресен 2012” – „Земеделец” 2:0

Отборът на ФК „Ресен 2012” записа важна победа срещу гостуващия тим на „Земеделец”. Домакините вкараха по един гол във всяко от двете полувремена, по веднъж съперниците нацелиха гредите. Ресенци излязоха напред в резултата в 19-ата минута, когато в разбъркване най-съобразителен се оказа Любослав Димитров и вкара за 1:0. Веднага след почивката напречната греда помогна на гостите от Козловец да запазят мрежата си от попадение. В 61-вата минута реферът Милен Въжарски отсъди наказателен удар в полза на ресенци за нарушение срещу Светослав Станчев. Мариян Генов бе точен от бялата точка и покачи на 2:0. Почти веднага след това земеделците можеха да върнат интригата, но изстрелът на Иван Лесев срещна левия страничен стълб…