6 четения

Лясковчани взеха трите точки в Стражица

„Левски” (Стр.) – „Левски” (Ляск.) 1:3

Подмладеният отбор на домакините се опита да окаже отпор на лясковчани, но не му достигна опит и трябваше да преглътне загуба. Борис Чакоров изведе гостите напред в резултата в 17-ата минута, когато с глава вкара след центриране от корнер. Бившият играч на стражичани Георги Марчев, сега при лясковчани, заработи дузпа за новия си отбор, но вратарят Ивелин Пройнов спаси удара на Костадин Иванов. Стражът се намеси добре и при изстрели на Марчев и Стефан Маринов, не позволявайки разликата да набъбне. Неизбежното обаче се случи В 61-вата минута, в която Георги Марчев влезе отдясно и би точно за 0:2. След още 16 минути всичко бе решено от Христо Петков, който по диагонала шутира в близкия ъгъл за 0:3. Капитанът на домакините Красимир Пройнов върна едно попадение секунди преди да изтече редовното време, изпълнявайки прецизно свободен удар от около 25 метра.