7 четения

Павликенчани се върнаха на пътя на успеха

ОФК „Павликени“ – ОФК „Трявна“ 1:0

С гол от дузпа на Димитър Кушев отборът на ОФК „Павликени“ записа успех с 1:0 срещу ОФК „Трявна“ на свой терен.

„Доволен съм от победата с оглед кадровите ни проблеми. „Трявна“ е труден отбор, който води редовни тренировки, и логично ни затрудни в последните минути“, коментира старши треньорът на павликенчани Милен Петков.

Началото бе равностойно и с поделено надмощие, като и двата отбора удариха по една греда. За домакините малшансът споходи Димитър Цонев, който стреля хубаво, но в гредата. В 44-тата минута след шут на Борислав Иванов топката срещна ръката на защитник на гостите в пеналта и реферът отсъди наказателен удар. От бялата точка Димитър Кушев не пропусна да отбележи поредния си гол.

Павликенчани наложиха превес в първите минути след почивката, но не стигнаха до втори гол. Влезлият като резерва Тодор Чирпанов отправи удар от въздуха, Кушев също имаше възможност да вкара с глава. След 65-ата минута тревненци изнесоха играта напред и потърсиха изравняване, като създадоха две чисти положения, но до гол не се стигна…