28 четения

С два гола на Лора Петрова великотърновки пречупиха старозагорки

„Болярки“ – „Берое“ 2:0

Два гола на Лора Петрова донесоха втора поредна победа в първенството на женската „А” група на „Болярки”. Великотърновки изиграха силно второто полувреме, в което стигнаха до попаденията и улучиха три пъти гредите на бранената от гостенките от Стара Загора врата.

В 15-ата минута Лора Петрова прати топката в мрежата на „Берое“ след двойно подаване със Звезделина Георгиева, но преди това бе маркирана засада и попадение не бе зачетено. Малко по-късно Петрова технично си спря топката и стреля, но вратарката на гостенките успя да спаси.

Втората част започна с натиск на „Болярки” и в 47-ата минута отново Лора Петрова бе намерена непокрита и би над гредата. Силно включване като резерва направи Теодора Йорданова, която раздвижи играта по десния фланг. В 51-вата минута тя бе изведена и стреля силно в напречната греда, а отскочилата топка бе довкарана от Лора Петрова за 1:0. Капитанът на „Болярки” имаше още две чисти възможности, но първо стреля до десния стълб, а после пропусна да засече топката пред самата голлиния.

Последваха удар на Даяна Георгиева в левия стълб и воле на Лора Петрова, също срещнало греда. Гостенките от „Берое” бяха дошли само с една смяна, но още с влизането си Румяна Петкова се контузи и останаха в намален състав.

В 72-рата минута Лора Петрова бе изведена от Даяна Георгиева и вдигна на 2:0. После Теодора Йорданова стреля с глава, но вратарката на старозагорки Соня Йорданова изби с плонж, а в 76-ата минута спаси и удар на Мирела Моева.

Така „Болярки” с пълен актив от 6 точки се изравниха на върха на класирането с „ЛП Суперспорт”, който изненадващо победи с 2:1 фаворита НСА.

„Болярки”: Радостина Калчева, Велизара Владимирова, Венка Драганова, Милена Андреева, Габриела Иванова, Даяна Георгиева, Тодорка Златкова, Звезделина Георгиева, Мирела Йорданова, Мирела Моева, Лора Петрова (Найме Джикелова, Габриела Христова, Недрет Заструг, Румяна Новакова, Симона Стоянова, Теодора Йорданова).