4 четения

Великотърновки победиха в Пловдив, оглавиха класирането

„Пълдин” – „Болярки“ 1:11

Трета поредна победа от началото на сезона записаха в неделя футболистките на „Болярки“ и вече са начело в класирането на женската „А“ група. Великотърновки отнесоха с 11:1 „Пълдин” и делят първото място с „ЛП Суперспорт”, но с по-добра голова разлика са на върха. Двата отбора ще премерят сили в следващия кръг на 2 октомври.

Срещата с пловдивчанки се игра на терена в село Труд, като до почивката възпитаничките на Валентин Витанов имаха аванс от четири гола. Лора Петрова откри резултата, Мирела Йорданова покачи на 0:2, още две попадения добави Теодора Йорданова.

След почивката Даяна Георгиева и Звезделина Георгиева доведоха нещата до 0:6, а Велизара Владимирова вкара седмия гол. Милена Андреева вдигна за 0:8, после Лора Петрова добави два гола и стигна до хеттрик в мача. При 0:10 домакините върнаха един гол, а Даяна Георгиева се разписа за 1:11.