8 четения

Късна развръзка на сблъсъка в Полски Тръмбеш

„Чумерна“ – „Янтра“ (П. Тр.) 1:2

На стадиона в Полски Тръмбеш се игра срещата между двата тима, тъй като тревното покритие на този в Елена все още не е готово да приеме мач. Още в 5-ата минута отборът на „Янтра“ дръпна в резултата, след като вратарят Станимир Палев изпълни точно наказателен удар, отсъден за нарушение в пеналта на „Чумерна“. В 37-ата минута хубава атака на гостите бе завършена от Христо Маринов, който прехвърли Станимир Палев за 1:1. Междувременно домакините направиха куп пропуски, като много силно игра вратарят на еленчани Аспарух Ангелов, който спаси изстрели на Калоян Илиев, Владимир Атанасов и др. Добрите му прояви продължиха и през втората част, когато бе обстрелян няколко пъти от непосредствена близост. Четири минути преди да изтече редовното време, усилията на „Янтра“ в нападение бяха увенчани с успех от Калоян Илиев, който засече центриране за 1:2.