8 четения

След час игра сухиндолци пречупиха гостите

„Лозен“ (Сух.) – „Лато“ 4:1

В оспорван мач сухиндолци стигнаха до крайния успех срещу тима от Алеково. Светослав Александров центрира в 5-ата минута към Иван Иванов, който откри резултата с премерен удар. След още десет минути Даниел Димитров си спря топката на гърди, завъртя се и покачи на 2:0. Междувременно опитният нападател на гостите Ченешков получи травма и трябваше да напусне терена принудително, което пообърка действията им в атака. Атанас Георгиев стреля от пряк свободен удар, но топката мина край вратата на домакините и резултатът остана непроменен. Второто полувреме тръгна с пробив на Георгиев, който бе фаулиран от Калоян Христов в наказателното поле и „Лато“ получи право на дузпа. Потърпевшият бе точен от единайсетия метър и намали на 1:2. Гостите веднага натиснаха, но при контра в 60-ата минута последователно напречната и страничната греда им помогнаха. Само след две минути Иван Иванов вдигна на 3:1, засичайки центриране от фал, а за 4:1 се разписа Даниел Димитров. Между двата гола Иван Ефтимов от състава на „Лато“ нацели напречната греда на сухиндолската врата.