7 четения

Две „виолетови” победи в Свищов

„Академик” – „Етър ВТ” 0:4 и 0:4

Две победи с по 0:4 записаха юношите младша възраст и децата на „Етър ВТ“ при гостуването на „Академик“ (Свищов).

При батковците играта бе равностойна до около 15-ата минута, след което гостите наложиха превес в мача. В 20-ата минута Мартин Нацкин се оказа на върха на една многоходова комбинация и вкара за 0:1. В самия край на полувремето Христо Иванов след центриране от корнер направи резултата 0:2.

Второто полувреме двубоят продължи по същия начин, домакините нямаха удари към вратата на гостите, но прибързаните действия на последните не даваха нужния резултат. Логичното обаче се случи и в 59-ата минута, когато Кольо Станев проби през центъра и матира вратаря на „Академик“ за 0:3. В 65-ата минута Христо Кънчев оформи крайното 0:4 за „Етър“.

Към набор 2000 отлично се включиха в мача и няколко футболисти от набор 2001 – Кольо Станев, Валери Стоянов, Бранислав Ботев, Димитър Динев, Кристиян Радойчев, Стоил Стефанов, Анджело Глузов и вратарят Стефан Петров (р. 2002).

При децата „Етър ВТ“, който играе с година по-млади футболисти, повтори резултата на юношите – 0:4 и още три точки в актива си.

Останалите резултати от кръга: „Чардафон” (Габрово) – ФК „Севлиево” 1:0 и 2:1, „Локомотив” (Г. Ор.) – „Янтра” (Габрово) 2:0 и 2:2, ОФК „Павликени” – „Янтра” (П. Тр.) – само деца – 1:4.