4 четения

Футболен турнир за Деня на машиностроителя

Традиционният футболен турнир в чест на Деня на машиностроителя 12 октомври стартира в Лясковец. Съорганизатори са военният завод „Аркус” АД, ФК „Аркус”, „Дунав лизинг” и синдикатите КНСБ, „Подкрепа” и „Защита”, съобщи Стоян Георгиев. Дългогодишният треньор и деятел информира още, че в надпреварата участват 12 отбора, разделени в три групи по четири. Мачовете се играят на спомагателното игрище на стадион „Михаил Алексиев” в две полувремена от по 20 минути, като на терена са 5 полеви състезатели и един вратар. Участват тимове, съставени от работници и служители в завода. В първите срещи на 26 септември „Цех 360 А” загуби с 4:5 от „Цех 360 Б”, а „Цех 200 А” и „Ресурси” отвъртяха резултатно реми 5:5.

Победителят в надпреварата ще получи купа и парична премия, вторият и третият отбор също ще бъдат стимулирани. Индивидуални призове са предвидени за голмайстора на турнира и най-добрия вратар.