9 четения

Дебютантите в групата „взеха скалпа” и на „виолетовите”

„Етър ВТ“ – „Изгрев – 93“ 0:4

Втора поредна загуба с 0:4 претърпяха юношите старша възраст на „Етър ВТ“. След поражението в Козлодуй от местния тим преди седмица в сряда „виолетовите“ паднаха и от „Изгрев 93“ на стадиона в Самоводене. За дебютиращите в групата юноши от Царевец пък стартът в първенството е повече от мечта – победи над „Локо“ (Г. Оряховица) и над „Етър В. Търново“ на техен терен.

Гостите пропуснаха да открият резултата в 16-ата минута, в която Владимир Кръстев се размина с топката във вратарското поле на великотърновци при центриране от фал. Четири минути по-късно ситуацията се повтори, но този път Кръстев не сбърка и 0:1. В 26-ата минута етърци оцеляха отново, като вратарят им Ангел Ангелов спаси последователно изстрели на Кръстев и на Генчо Генчев. Шест минути след това обаче стражът нямаше какво да направи срещу излезлия сам срещу него Ивайло Атанасов – и 0:2. Буквално след подновяването на играта гостите получиха право на наказателен удар, реализиран от Ивайло Атанасов за 0:3.

През втората част отново отборът на „Изгрев 93“ бе по-опасният на терена и в 80-ата минута стигна до четвърти гол. Отбеляза го Добрин Александров, който се възползва от нестабилна изява на Ангелов. Преди това вратарят на домакините бе извадил шут от фал на Атанасов и добавка на Тодоров.