8 четения

Детелин Кирвиков донесе важен успех на ресенци

ФК „Ресен 2012“ – „Лозен 2006“ 1:0

Важна победа в битката за първото място в групата записа в събота настоящият шампион ФК „Ресен 2012“. Без заминалите за чужбина Илиян Димитров и Милен Михайлов и контузените Павел Гицов, Любослав Димитров и Христо Кирвиков домакините пречупиха с 1:0 сухиндолци. Първата част бе за по-активните ресенци, които пресираха гостите дълбоко в половината им и създаваха голови възможности. Удар на Павлин Цачев бе отбит от игралия силно вратар на „Лозен 2006“ Ивелин Бонев в гредата, след което двама футболисти на домакините се разминаха с попадението. Още 3 – 4 чисти положения имаше пред Бонев до почивката, но той се справи. Чак в 45-ата минута, след центриране от корнер на Мариян Генов, Детелин Кирвиков успя да го преодолее за 1:0. Преди това Анатоли Гугов пък бе спасил удар от фал на Мартин Иванов от състава на гостите.

След почивката играта бе предимно в централната част на терена, като за домакините Светослав Станчев и Николай Митев бяха по веднъж очи в очи с Ивелин Бонев, но не успяха да го преодолеят. Сухиндолци също имаха възможности, но и Анатоли Гугов си бе на мястото.