5 четения

Безпроблемна победа за домакините

„Лато“ (Алеково) – „Чумерна“ 5:0

По-добре стояха на терена в Козловец футболистите от Алеково и закономерно постигнаха изразителна победа. Тихомир Иванов заби първите две попадения за „Лато“ в 19-ата и 36-ата минута. Най-напред нападателят би по диагонала в обратния ъгъл на вратаря на „Чумерна“, а след това довкара отбита топка. Междувременно Пламен Нотев пожали бившия си тим от Елена, като направи няколко фрапиращи пропуска.

След почивката Георги Донев опита да вдигне гостите, като отправи един-два удара и предизвика разбърквания в полето на домакините, но головете пак влязоха във вратата на „Чумерна“. В 52-рата минута Атанас Георгиев заби топката в скобата от пряк свободен удар за 3:0.

Три минути по-късно Иван Евтимов направи разликата четири попадения, прехвърляйки стража на гостите. Петия гол отбеляза Димитър Димитров в 77-ата минута.