2 четения

Зрелищен двубой в Стражица и хеттрик на Борислав Иванов

„Левски“ (Стражица) – „Ботев“ (Дебелец) 5:2

В зрелищен мач отборът на „Левски“ (Стражица) успя да направи пълен обрат срещу „Ботев Дебелец“, след като губеше на почивката с 1:2. Най-добрият на терена Борислав Иванов разпечата вратата на гостите в 7-ата минута, не без доза шанс. Отлично игралият вратар Красимир Косев отби топката при удар, но след рикошет в бранител тя отиде в Иванов, който вкара за 0:1. Никола Даскалов обаче попари стражичани с голове в 13-ата и 23-тата минута, правейки резултата 1:2. С добрите си изяви Косев пък отчая нападателите на „Левски“ с добрите си изяви. Стражът обаче се контузи в началото на втората част и напусна принудително терена. Автогол на Тихомир Милев в 53-тата минута завърза мача – 2:2. В 61-вата Борислав Иванов се измъкна и би точно за 3:2. Цветелин Станев покачи на 4:2 в 75-ата минута след пас на Борислав Иванов. Развоят не пречупи гостите, които натиснаха, но пък станаха уязвими при контри и в последните секунди Борислав Иванов фиксира личния си хеттрик и финалното 5:2.