4 четения

Пропуски и наивни грешки спряха великотърновки срещу столичния тим

„Болярки“ – „ЛП Суперспорт“ 0:5

Неочаквано тежка и нереална с оглед на показаното загуба претърпя отборът на „Болярки” в дербито за първото място в женската „А“ група. На стадион „Ивайло” великотърновки паднаха с 0:5 от столичния „ЛП Суперспорт”. Преди срещата двата тима водеха в класирането с пълен актив от по 9 точки. Любопитното е, че гостенките играха с фланелки и чорапи, осигурени от ФК „Етър ВТ“.

Първото полувреме завърши без голове, но великотърновки спокойно можеха да водят в резултата. В 29-ата минута Лора Петрова се откъсна в наказателното поле сама срещу вратата, бе атакувана отзад, но продължи да играе и стреля в краката на вратарката. В 40-ата минута отново Лора Петрова бе изведена на скорост, излъга и вратарката на гостенките, но вместо да влезе с топката в мрежата, би в аут.

Втората част започна с натиск на домакините, които обаче сгрешиха при изнасянето на топката, тя им бе отнета и Биляна Пенчева стреля за 0:1. Възпитаничките на Валентин Витанов се втурнаха да изравняват и бяха на крачка от гола в 53-тата минута, когато първо удар на Звезделина Георгиева бе спасен, а след това Мирела Моева би в аут.

Именно Моева можеше да изравни в 72-рата минута, когато би от въздуха, но право във вратарката на „ЛП Суперспорт“. Три минути по-късно Ивет Василева нахлу по оголения десен фланг и вдигна на 0:2.

В 76-ата минута нова грешка в отбрана позволи на Нора Димитрова да покачи на 0:3, а в 79-ата пак тя вкара четвъртия гол за столичанки. В 83-тата минута Десислава Грахльова с далечен удар довърши домакините за 0:5.

„Болярки”: Радостина Калчева, Велизара Владимирова, Габриела Иванова, Венка Драганова, Недрет Заструг, Тодорка Златкова, Звезделина Георгиева, Мирела Моева, Теодора Йорданова, Даяна Георгиева, Лора Петрова (Румяна Новакова, Милена Андреева, Мирела Йорданова, Габриела Христова, Симона Стоянова, Найме Джикелова).