6 четения

В Мерданя домакините пропуснаха шансовете си

„Юнак“ – ФК „Долна Оряховица“ 0:3

Христо Русанов бе задържан с ръце в наказателното поле на домакините в 18-ата минута и реферът Андрей Андреев отсъди дузпа. Цветан Илиев стреля точно от бялата точка и 0:1. Попадението не пречупи отбора от Мерданя, който набързо създаде две отлични голови възможности за изравняване. Пламен Пенчев обаче от пет метра би над празната врата, а Пламен Недялков, вместо да стреля, почна да лъже вратаря на гостите Богдан Цветков и загуби топката. Втората част тръгна с натиск на „Юнак“ и нови пропуски на Пламен Недялков, който три пъти се размина с попадението. В отговор Христо Русанов нацели гредата на бранената от домакините врата, а в 78-ата минута вдигна на 0:2 с глава след центриране от фланга. Крайното 0:3 за долнооряховчани оформи Иван Колев в 86-ата минута. С успеха настоящите шампиони на групата излязоха начело в класирането с 10 точки, с две повече от втория „Янтра Драганово”, третия „Владислав“ (Джулюница) и четвъртия ФК „Първомайци”, които имат по 8 т.