10 четения

В Ореш се получи истинско футболно дерби

„Стрела“ – ФК „Овча могила“ 3:3

Шест гола поднесоха на публиката отборите в Ореш, изигравайки истинско дерби. Петър Иванов откри резултата в 40-ата минута в полза на „Стрела”, като с глава забоде топката в мрежата след корнер. Секунди преди почивката нещата за тима на ФК „Овча могила” се усложниха още, тъй като Божан Маринов си вкара автогол – и 2:0.

Върната назад топка след час игра бе овладяна от Людмил Апостолов, който се възползва от подаръка и намали на 2:1. В 66-ата минута Янислав Ячев с левия крак опъна мрежата на гостите – и 3:1. Техничният халф можеше да убие докрай интригата в следващите минути, но вратарят на ФК „Овча могила” Ивайло Апостолов спаси два опасни удара. Последваха минути на Ангел Иванов, който първо намери Илиян Блажев за 3:2, а после сам проби отбраната на домакините и завърши акцията си с гол за 3:3.