7 четения

Набор 2001 г. на „Етър ВТ” продължава за Купата на БФС

Победа със 7:0 срещу връстниците си от „Локомотив“ (Г. Оряховица) записаха юношите от набор 2001 г. на „Етър ВТ“ и продължават в турнира за Купата на БФС. На терена в Самоводене два гола във вратата на гостите отбеляза Стоил Стефанов, по един добавиха Филип Георгиев, Бранислав Ботев, Николай Лазаров, Кольо Станев и Анджело Глузов.

След натиск на домакините в 15-ата минута Кольо Станев центрира, Филип Георгиев отклони топката с глава към Стоил Стефанов и той вкара за 1:0. Две минути по-късно отново Кольо Станев центрира и Филип Георгиев засече топката в мрежата за 2:0. Натискът на „виолетовите“ се засили и в 39-ата минута Валери Стоянов изведе Бранислав Ботев, който се пребори с двама защитници и отбеляза трети гол.

В началото на втората част Кольо Станев премина като на парад половината футболен терен и бе съборен в наказателното поле на горнооряховчани. Николай Лазаров не сгреши от точката за изпълнение на дузпи – и 4:0. В този момент треньорът Марин Стефанов извърши едновременно шест смени в отбора, като резервите се включиха успешно и резултатът не закъсня. В 61-вата минута след ъглов удар за локомотивци Николай Лазаров изчисти топката по посока Кольо Станев, който надбяга защитата и отбеляза за 5:0.

Той бе и в основата на шестия гол за „виолетовите“, като в 68-ата минута изведе в коридор Анджело Глузов и той прати топката в мрежата. Стоил Стефанов пресече пас в центъра, надбяга защитата и насочи топката в левия стълб на вратата на „Локомотив“, откъдето тя влетя в мрежата за 7:0 в 72-рата минута.

До края на седмицата етърци трябва да срещнат в директен сблъсък победителя от област Габрово, като спечелилият срещата се класира за 1/8-финал, жребият за който е в понеделник 10.10.2016 г.

„Етър ВТ“: Стефан Петров, Алекс Панчев (Асен Асенов), Валери Стоянов (Христо Кьомеров), Николай Лазаров, Ростислав Узунов (Ерай Алков), Димитър Динев, Кристиян Радойчев (Борислав Марков), Филип Георгиев (Христо Анев), Бранислав Ботев (Анджело Глузов), Кольо Станев и Стоил Стефанов.