5 четения

Уверен старт на младите ресенски футболисти в първенството

С две победи стартираха футболните надежди от Ресен в новото първенство, съобщи Данаил Папазов, член на УС на ФК „Ресен 2012”. Тимът се състезава в подзона „Ловеч”, където среща представители на футболните клубове от областите Ловеч и Плевен. Освен ресенци в тази група участват и юношите на „Ботев” (Златарица). Именно дерби между двата тима беляза началото на сезона. Ресенци спечелиха с 3:2 на свой терен, след като губеха до почивката с 1:2. Точни за домакините бяха Георги Лазаров, Боян Димитров и Мартин Цачев.

Вторият мач на ресенци бе в Славяново срещу местния „Вихър”, като отново взеха трите точки. Преди почивката резултатът бе 0:0, а в 50-ата минута Георги Лазаров даде аванс на тима си с изстрел от 16 – 17 метра. Осем минути по-късно вратарят Николай Анаджиев спаси дузпа, изпълнена от играч на домакините. Соат Стормахмудов приключи спора в 64-тата минута, като от над 35 метра прехвърли стража на „Вихър” за 0:2.

В четвъртък възпитаниците на треньора Валентин Сомов ще приемат от 16,00 часа отбора на „Гигант” (Белене).