6 четения

Четири гола на Енчо Силистралиев в Михалци

„Светкавица“ – ФК „Морава“ 4:1

По-агресивно действаха гостите от Морава преди почивката и отправиха 3 – 4 удара към вратата на домакините. Опитните играчи от Михалци пък пестяха силите си и търсеха своите възможности. В 36-ата минута активността на моравчани даде резултат. С изненадващ удар Макавей Иванов хвана в крачка вратаря на „Светкавица“ – и 0:1. Веднага след подновяването на играта ветеранът Енчо Силистралиев опита центриране, но фалцираната топка мина над стража на гостите – и 1:1. В 43-тата минута Михаил Терзиев върна топката от аутлинията към Енчо Силистралиев и той не сбърка за 2:1. Второто полувреме тръгна с асистенция на Петър Рачев, който подаде на Силистралиев за 3:1. В 56-ата минута халфът се разписа за четвърти път в разбъркване. До края Красимир Капитанов от ФК „Морава“ и Христо Терзиев от „Светкавица“ нацелиха по веднъж греда.