11 четения

Юношите от Царевец продължават победния си ход

„Изгрев 93” – „Спартак” (Плевен) 2:0

В мач от третия кръг на „А“ група за юноши старша възраст – зона „Велико Търново”, отборът на „Изгрев” (Царевец) записа пореден успех. След като взеха две победи като гости, възпитаниците на Ангел Ангелов удариха с 2:0 на свой терен плевенския „Спартак”. Четвърт час след началния съдийски сигнал Ивайло Атанасов навърза отбраната на гостите и подаде на Генчо Генчев, който вкара за 1:0. Плевенчани имаха възможност да заличат пасива след почивката, но бранител на домакините изби топката пред голлинията след удар на Алейдин Илиев. Всичко приключи в 76-ата минута, когато съдията отсъди дузпа за домакините за игра с ръка на плевенски защитник след поредния пробив на Ивайло Атанасов. Играчът на „Изгрев – 93” вкара от бялата точка за крайното 2:0.

Малко след това „Спартак” остана с 10 футболисти заради втори жълт и червен картон на Цветан Ангелов.

Регионалното дерби в групата се изигра на стадион „Захарни заводи” в Горна Оряховица, където „Локомотив” победи с 4:1 „Янтра” (П. Тръмбеш). Гостите водеха до почивката с 0:1 с гол на Ружди Руждиев, но след нея „железничарите” се развихриха. Димитър Стилиянов и Стефан Ников вкараха по две попадения – и 4:1.

Отборът на „Етър ВТ” гостува във Видин, където падна с 2:0 от местния „Бдин”. „Чардафон” (Габрово) пък удари с 1:0 „Първа атомна” (Козлодуй).