9 четения

В П. Тръмбеш домакините вкараха в началото и в края

„Янтра“ (П. Тр.) – „Лато“ 3:1

Още в първата минута домакините поведоха с 1:0. След центриране топката попадна в Кристиян Костадинов и той вкара за 1:0. След центъра тръмбешчани отнеха топката и последваха два удара на Здравко Асенов, спасени от вратаря на гостите от Алеково Иван Николов. Нова добра атака на „Янтра“ изведе Костадинов сам, но вратарят на „Лато“ пак бе на мястото си. За гостите пропуск направи Пламен Нотев и при 1:0 завърши първото полувреме. Малко преди почивката бе отсъдена дузпа за „Янтра“, която бе изпълнена от Калин Иванов и спасена от Иван Николов.

Втората част тръгна с атаки на гостите и контра в 48-ата минута, завършена от Кристиян Костадинов с попадение за 2:0.

На 2:1 намали Тихомир Иванов в 70-ата минута след неубедителна изява на вратаря на домакините Станимир Палев. Попадението вдигна гостите, които направиха пропуски и имаха претенции за дузпа в своя полза. В 87-ата минута спорът приключи, след като Калин Иванов елиминира защитник на „Лато“ и след сблъсък с Николов порази целта за 3:1.