10 четения

Георги Георгиев с хеттрик за успех на лясковчани в Дебелец

„Ботев“ (Дебелец) – „Левски“ (Ляск.) 0:5

Пет гола и два червени картона белязаха срещата в Дебелец. Домакините бяха далеч от миналогодишното си ниво и дори не създадоха чисто голово положение пред вратата на лясковчани. Мехмед Мустафов вкара с глава за 0:1 в 20-ата минута, възползвайки се от разбъркване в полето на „Ботев“. Почивката дойде при 0:2, след като и Георги Георгиев се разписа с глава, пращайки топката в десния ъгъл на вратата на дебелчани.

Втората част тръгна с попадение на Христо Петков в 48-ата минута за 0:3 и изпусната от вратаря на домакините топка. Четвъртия гол за „Левски“ заби Георги Георгиев в 77-ата минута. Негово бе и петото попадение във вратата на дебелчани, което му донесе хеттрик. Междувременно Димитър Иванов от „Ботев“ и Стефан Марков от „Левски“ изпуснаха нервите си и получиха червени картони…