13 четения

Едно попадение не стигна на павликенчани за победа

ОФК „Павликени“ – „Вихър“ (Славяново) 1:1

В сравнително равностоен мач, на моменти с леко превъзходство на домакините, отборите на ОФК „Павликени“ и „Вихър“ (Славяново) не успяха да се победят и завършиха 1:1. Възпитаниците на Милен Петков започнаха по-настойчиво и още във 2-рата минута Димитър Кушев стреля силно от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите отби топката в гредата и тя не пресече голлинията. Последва контра на „Вихър“, която създаде проблеми на отбраната на домакините, но не промени резултата. В 39-ата минута Свилен Василев върна топката към линията на вратарското поле при статично положение, където Борислав Иванов я намери добре за 1:0.

Малко след началото на втората част Кушев можеше да затвърди успеха на тима си, но останал сам, би в краката на вратаря на тима от Славяново. Грешка в защитата на павликенчани позволи на гостите да изравнят в 62-рата минута чрез Александър Скорчев.

Последната четвърт част от мача премина при постоянен натиск на павликенчани и поредица от центрирания, които обаче не донесоха мечтания победен гол.

„Момчетата се стараха и съм доволен от влагането, но играта не ни вървеше и това е основната причина да не запишем победа“, коментира старши треньорът на ОФК „Павликени“ Милен Петков.