18 четения

Оспорван мач в Ресен, еленчани бяха близо до ремито

„Чумерна“ – „Ресен 2012“ 1:2

В много оспорван мач тимът на ФК „Ресен 2012“ успя да вземе трите точки. По програма срещата трябваше да е в Елена, но тъй като тревното покритие на терена там все още не е готово, се проведе в Ресен.

Реалните домакини започнаха по-добре и дръпнаха с 2:0. И двете попадения паднаха след центрирания и удари съответно на Детелин Кирвиков в 44-тата и на Светослав Станчев 54-тата минута.

Възраждането на еленчани настъпи след средата на второто полувреме, когато упражниха по-осезаем натиск. Кристиян Шалаверов намали на 1:2 в 84-тата минута с хубав далечен удар. В самия край на срещата изравнително попадение не бе зачетено заради маркирана засада.

Домакините ще чакат и решение на Областната дисциплинарна комисия, тъй като зрител е хвърлил бутилка на терена и е пръскал с вода един от асистент-съдиите.