5 четения

Минимална загуба в Благоевград, десет момичета с повиквателни за националните отбори

„Спортика“ – „Болярки” 1:0

Загуба с 1:0 при гостуването си на „Спортика” (Благоевград) претърпяха футболистките на „Болярки”.

„Двайсетина минути преди края домакините ни вкараха гол директно от ъглов удар, като имаше нарушение срещу вратарката Радостина Калчева. В 86-ата минута можеше поне да изравним, но Велизара Владимирова би над гредата на опразнената врата”, разказа старши треньорът на „Болярки” Валентин Витанов.

Така активът на великотърновки след петия кръг на първенството е 9 точки от три победи и две загуби.

Междувременно десет футболистки на ЖФК „Болярки“ получиха повиквателни за националните отбори. Шест от тях са в тима до 19 години, а други четири в този до 17 години.

Във връзка с участието на България в квалификационен турнир за европейско първенство до 19 г. от Българския футболен съюз са пратили повиквателни на Радостина Калчева, Лора Петрова, Боряна Минкова, Габриела Иванова и Румяна Новакова. Квалификациите са от 18 до 25 октомври в Албена. Те трябва да се явят на лагер-сбор на 13 октомври на националния стадион „В. Левски“.

За участието на националния отбор за девойки до 17 години в квалификационен турнир за европейско първенство от 20 до 27 октомври в Молдова са извикани Мирела Моева, Теодора Йорданова, Недрет Заструг и Венка Драганова. Техният лагер-сбор на 15 октомври също е в София.

Така следващият мач на „Болярки“ за първенството срещу „Нефтохимик“, който трябваше да се играе на 15 октомври във Велико Търново, е отложен за по-късна дата.