13 четения

Белочерковци наложиха волята си в Овча могила

ФК „Овча могила“ – „Удар“ 1:2

С победа на ненегостоприемния терен в Овча могила се поздравиха футболистите от Бяла черква. След оспорвано начало гостите поведоха с 0:1 с попадение на Станислав Джамбов, който посрещна отбита топка и прехвърли вратаря на домакините в 15-ата минута. Попадението предизвика ответна реакция сред играчите на ФК „Овча могила“, които се вдигнаха на щурм. Натискът им даде резултат буквално след 180 секунди и след корнер Димитър Цонев засече топката за 1:1. В 23-тата минута домакините получиха шанс за пълен обрат, след като бе отсъден наказателен удар в тяхна полза. Ангел Иванов обаче изпрати топката в гредата и резултатът остана непроменен. С далечен удар в 30-ата минута Станислав Джамбов намери целта за 1:2, който резултат се запази до края на срещата, въпреки множеството голови възможности и пред двата отбора.