5 четения

Стилиан Ангелов първи при момчетата до 10 години на купа „Плевен 21“

В две състезания в Плевен участваха представители на шахматен клуб „Етър“. От 7 до 9 октомври бе традиционният открит международен турнир за шахматисти с ЕЛО до 2200 – купа „Плевен 21“. В него участваха 59 състезатели от страната и чужбина, сред които трима великотърновци. Те играха на класическа контрола от 50 минути + 10 секунди на ход в 7 кръга.

Стилиан Ангелов, ученик в ОУ „Св. Патриарх Евтимий”, стана победител при момчетата до 10 години. Той игра стабилно и постигна 3 точки, като покачи личния си рейтинг с 31 пункта. Кристиан Ангелов, братът близнак, също постигна 3 точки, но по-лошите допълнителни показатели му отредиха 4-то място в групата. Техният съотборник Никола Николов, ученик в СУ „Емилиян Станев“, финишира пети с 2,5 точки.

На 8 – 9 октомври бе детският турнир до 8 години. Той събра 33 деца, сред които държавната шампионка Нора Рашева от „Плевен 21“, която го спечели с 6,5 от 7 т. Представител на ШК „Етър” бе 7-годишният Мартин Кънчев от ОУ „Св. Патриарх Евтимий“, който събра 2 точки, едната от които срещу състезател с международно ЕЛО, при дебюта си на класически шах.