5 четения

„Виолетовите” спечелиха контролата в Павликени, Иван Петков заби два гола

Юношите старша възраст пропуснаха да вземат първа победа в шампионата

ПОБЕДА С 4:0 В КОНТРОЛНА СРЕЩА С ТРЕТОДИВИЗИОННИЯ ОФК „Павликени” записа представителният отбор на „Етър ВТ”. Мачът е последна проверка за великотърновци преди домакинство на „Ботев“ (Враца) в понеделник от 16 часа на стадион „Ивайло“.

В Павликени „виолетовите“ атакуваха непрекъснато, но първият гол падна в 40-ата минута. Петър Димитров намери Николай Цветков, чийто удар прати топката в мрежата за 0:1. През втората част Георги Василев пусна почти изцяло нов състав, който наниза още три попадения. Иван Петков с глава удвои след центриране на Мартин Николов от фланга. После пък хубава комбинация на етърци, преминала през Цветомир Тодоров и Иван Петков, завърши с точен удар на Джихат Кямил за 0:3.

Четвъртото попадение бе дело отново на Иван Петков, който се разписа за втори път в мача, след като проби през центъра до вратата на домакините.

В понеделник от 16, 00 часа великотърновци приемат на стадион „Ивайло” отбора на „Ботев” (Враца). Главен съдия е Мартин Стоименов, асистират му Павлин Михайлов и Стефан Делчев.

СЪЩО В СРЯДА ЮНОШИТЕ СТАРША ВЪЗРАСТ НА „Етър ВТ” пропуснаха да запишат първа победа в шампионата на Зона „В. Търново”. Великотърновските надежди поведоха с 3:0 срещу връстниците си от „Спартак” (Плевен). Преди почивката на терена в Самоводене „виолетовите” имаха пълно превъзходство. Мачът тръгна с пропуски на Маречков и Ботев, за да дойде 5 ата минута, в която вратарят на гостите сбърка и Тони Маречков откри резултата. Последваха нови добри атаки на възпитаниците на Емил Георгиев и в 11-ата минута Бранислав Ботев намери Кольо Станев, който вдигна на 2:0 от непосредствена близост.

До почивката етърци продължиха да мачкат съперника, като третият гол не падна само заради липса на точност в завършващия удар. Превъзходството явно поотпусна домакините, защото в 39-ата минута бе допусната груба грешка в защита и вратарят Ангел Ангелов извърши нарушение пред наказателното си поле, което му донесе директен червен картон.

Второто полувреме започна отлично за „виолетовите”, които организираха добра атака, завършена от Антоан Хай Ван с попадение за 3:0 в 47-мата минута.

Постепенно обаче плевенчани изравниха играта и централният им нападател Виктор Митов записа хеттрик, с който изравни резултата. Таранът вкара за 3:1 с ефектен удар от въздуха в 55-ата минута, две по-късно реализира дузпа, а след още две се разписа с шут по диагонала. До края и двата тима имаха по една-две възможности за гол, но не ги използваха.