6 четения

„Виолетовите” пропуснаха възможностите си, не успяха да пречупят врачани

„Етър ВТ” – „Ботев” (Враца) 1:1

В трети пореден мач отборът на „Етър ВТ” не успя да запише победа. Равенството с „Ботев” (Враца) донесе 18-а точка на „виолетовите”, които разделят първото място в класирането със „Септември”. Столичани обаче имат с един гол по-добра голова разлика.

Съперниците изиграха равностойно първо полувреме, в което и двата тима имаха по една-две голови възможности, но като цяло битката бе между двете наказателни полета, в които основно се влизаше при статични положения. Бившият горнооряховски локомотивец Иван Пенев прати топката в мрежата на Акалски в 8-мата минута след пряк свободен удар, но след правилно маркирана засада и гол за „Ботев” не бе зачетен. Само след 180 секунди етърци поведоха в резултата. След корнер Скерлев засече топката с плонж на задна греда за 1:0. След попадението етърци заиграха основно на контри и в 15-ата минута Джихат Кямил намери Николай Цветков, чийто удар обаче бе спасен от вратаря на гостите Ивайло Яначков. Доста проблеми на домакините по левия фланг създаде до почивката Тодор Гочев, при един от пробивите на когото в 36-ата минута Венцислав Иванов можеше да изравни, но стреля неточно с глава от непосредствена близост.

Великотърновци пропуснаха да затворят мача в началото на втората част, когато имаха три отлични възможности да отбележат втори гол. В 46-ата минута Джихат Кямил проби отдясно и центрира към Иван Петков, който с плонж стреля с глава, но вратарят Яначков спаси. 10 минути по-късно от пряк свободен удар Николай Цветков разтърси левия страничен стълб на бранената от гостите врата. Почти веднага след това пък Стефан Неделчев проби отляво и стреля по диагонала, но отново Яначков се намеси добре. Тодор Чаворски изравни резултата в 63-тата минута, след като домакините допуснаха да бъдат хванати на контра, а Акалски не успя да избие топката. Почти веднага след възстановяването на играта Николай Цветков намери Иван Петков на 2 метра пред голлинията, но централният нападател прати топката над вратата. Последваха 15-ина минути, в които не се случваше нищо интересно, преди етърци да натиснат отново. След кратко разиграване пред наказателното поле Станислав Генчев стреля неточно, а в 85-ата минута след центриране на Мартин Николов Минков улучи мрежата с глава, но от външната страна. Малко преди края защитник на гостите изчисти топката пред Абаян и това бе всичко.

„Етър ВТ”: Акалски, Мийков, Скерлев, Иванов, Ташев (52 Николов), Цветков, Неделчев (66 Тодоров), Кямил, Плахов, Петков (72 Абаян), Генчев.