12 четения

В Сливница шампионките отнесоха домакините през втората част

„Ники спорт”„Етър-64” 14:33 (9:12)

Хандбалистките на „Етър-64” спечелиха гостуването на „Ники спорт“ в Сливница с разлика от 19 гола. Шампионките бяха без контузените Петя Кръстева, Деница Иванова и Мирела Павлова. Великотърновки започнаха силно и поведоха с 3:0, но постепенно домакините активизираха играта си и след силни прояви на вратарката им Соня Колева в 17-ата минута се стигна до изравняване – 7:7.

„Ники спорт” успя да поведе с 8:7 и 9:8, но силните изяви на Деси Николова на вратата и връщането на концентрацията в отбора върнаха нещата на мястото им. Етърки бързо изравниха за 9:9 и до почивката взеха аванс от 12:9. През втората част великотърновки излязоха преобразени и смачкаха противника. Със здрава защита и резултатни атаки „виолетовите“ нанизаха 21 гола, допускайки едва 5, и стигнаха до крайното 33:14. След 50-ата минута мача доиграха девойките старша възраст заедно с Ангелина Симеонова.

С 8 гола за победителките се отличи Даниела Коцева, а 6 пъти се разписа Силвана Савич. Отличен мач направи Деси Николова, спасила 6 от отсъдените 9 дузпи за домакините, вкарала гол от собствената си врата.

Така след втория кръг„Етър-64” е и лидер с пълен актив от 4 точки. Вицешампионът ХК „Свиленград” излезе на втора позиция също с 4 точки след победа с 34:10 (19:9) над ХК „Поморие” като гост. Носителят на националната купа „Бъки” (Габрово) пък спечели в Шумен с 24:19 (13:10) и вече е трети също с 4 точки.

„Етър-64”: Десислава Николова 1, Мария Спиридонова 2, Десислава Кръстева 3, Силвана Савич 6, Кристиана Караманлиева 3, Даниела Коцева 8, Соня Богданова 5, (Данислава Петрова 3, Виктория Маринова, Стилияна Динева 2, Ангелина Симеонова, Мартина Стефанова).