3 четения

В Стражица битката бе до края, еленчани целиха два пъти гредите

„Левски“ (Стр.) – „Чумерна“ 3:2

В оспорван мач стражичани извоюваха трите точки, като на два пъти им помогнаха и гредите. Домакините поведоха в резултата в самия край на първото полувреме с гол на Борислав Иванов. Преди това еленчани нацелиха греда, силни намеси имаше вратарят на „Левски“ Добрин Костов. Красимир Пройнов покачи на 2:0 от дузпа в 48-мата минута, отсъдена за нарушение в пеналта на „Чумерна“. След час игра наказателен удар получиха и гостите, точен от бялата точка бе Петър Антонов, намалил на 2:1. Отново Борислав Иванов даде по-комфортен аванс на домакините, надбягвайки отбраната на еленчани, преди да вдигне на 3:1 в 67-мата минута. От пряк свободен удар Георги Донев нацели гредата зад Добрин Костов, а в 72-рата минута Симеон Шалаверов фиксира крайното 3:2.