7 четения

Дерби с пет гола и два червени картона в Царевец

„Изгрев“ – „Лато“ 3:2

Истинско дерби предложиха тимовете от двете свищовски села под непрекъснатия дъжд на стадиона в Царевец. Първата част бе за гостите от Алеково, но след почивката младите надежди на домакините направиха пълен обрат. Атанас Георгиев откри резултата в полза на „Лато“, като прехвърли вратаря на „Изгрев-93“ след отличен авантаж на рефера Андрей Андреев в 13-ата минута. Шест по-късно гостите останаха с десет души, след като Тихомир Иванов набързо си заработи два жълти картона за остри влизания. В 40-ата минута Детелин Ченешков реализира наказателен удар и „Лато“ се оттегли с аванс от два гола.

След паузата се развихри Николай Михалев, който записа хеттрик. В 55-ата минута той намали на 1:2 на празна врата. След още 180 секунди младокът изравни 2:2 с удар по тревата. Разбъркване в полето на гостите позволи на Михалев да се разпише за 3:2 в 72-рата минута. Почти веднага тимът от Алеково остана с девет души заради грубо нарушение на Детелин Ченешков, донесло му червен картон. Михалев можеше да завърши мача с четири отбелязани гола, но в 82-рата минута вратарят на „Лато“ Иван Николов спаси бита от него дузпа.