6 четения

Курьор и Кифуети донесоха втора шампионатна победа на горнооряховчани

„Локомотив“ (Г. Ор.) – „Локомотив“ (Пд.) 2:1
Горнооряховският „Локомотив“ спечели с 2:1 символичното домакинство на „Локомотив“ (Пловдив) на стадиона в пловдивския парк „Лаута“. Мачът започна с натиск на тима от Г. Оряховица. В 5-ата минута Николай Христов центрира в наказателното поле, след което Цветан Генков стреля с глава, но Пиргов изби топката в корнер. Малко по-късно Рахави Кифуети също пробва рефлекса на стража на „смърфовете”, но ударът му бе слаб, за да затрудни Илко Пиргов.

Първият гол в сблъсъка падна в 19-ата минута. В автор на попадението се превърна Матиас Курьор, който центрира от пряк свободен удар, кълбото не бе засечено от нито един играч и влетя в мрежата на пловдивчани. Отговорът на „смърфовете“ бе моментален. В 24-ата минута Дани Кики центрира към дебютанта за тима Павел Виданов, който стреля с глава, но Банков се намеси отлично и запази аванса на отбора си.

Около десет минути по-късно Кавдански беше оставен непокрит в наказателното поле на пловдивчани и можеше да отбележи втори гол за своя тим, но топката профуча покрай вратата.

До края на полувремето символичните гости бяха малко по-активни, но Дани Кики на два пъти не успя да се възползва от шансовете си пред вратата. На почивката Илиян Илиев пусна в игра Димо Бакалов на мястото на Осама Рашид, но това не помогна особено на пловдивските „железничари”. Дори напротив, в 53-тата минута Кифуети беше намерен непокрит в наказателното поле на гостите и необезпокояван прати точен диагонален удар за 2:0.

Само пет минути по-късно Камбуров успя да върне едно попадение. Капитанът на пловдивчани беше намерен точно на ръба на засадата, напредна и прехвърли излезлия Банков.

Малко след 70-та минута влезлият като резерва Веселин Марчев беше в основата на две много опасни положения за „Локо“ (Пловдив), но късметът обърна гръб на отбора му. Две минути преди края Банков спаси удар на оставения непокрит срещу него Мартин Камбуров, а с това и трите точки за тима си. С победата си горнооряховчани събраха актив от 8 точки, който ги изведе до 12-о място в класирането – на две от „Верея“.

„Благодарение на труда и себераздаването стигнахме до тук. „Локомотив” (Пловдив) е добър отбор, също така бе мотивиран, а да спечелиш на техния терен, означава много. Трябваше да се опитаме да задържим топката, след като поведохме. Все още тази част от играта ни куца. Но това изисква по-различен подход и нагласа“, коментира старши треньорът на горнооряховчани Иван Колев.

Колев призна, че новите футболисти в тима са привлечени по негово желание, но се нуждаят от още подготовка.

„Локомотив“ (Г. Ор.): Банков, Желев, Кавдански, Керчев, Фиданин, Джоман, Христов (78 Апостолов), Мечев, Курьор (62 Атанасов), Кифуети, Цветан Генков (90 Цонков).