Свищовското дерби се реши през втората част

ФК „Овча могила“ – „Атлетик“ 3:0

Затворено първо полувреме изиграха съперниците в Овча могила и над 150-те зрители видяха малко интересни моменти. За домакините Мирослав Борисов отправи силен далечен удар, закован от вратаря на гостите. Милен Костов пък можеше да се разпише за свищовлии, но оставен непокрит би в аут.

Втората част тръгна с бързи голове на Димитър Цонев. В 47-мата минута той влезе отдясно и вкара за 1:0, а в 50-ата получи пас от Ангел Иванов и покачи на 2:0. Попаденията принудиха играчите на „Атлетик“ да се изнесат напред и да отворят празнини в половината си. Това позволи на Ангел Иванов да надбяга пазачите си в 61-вата минута и да вдигне на 3:0, с което окончателно да определи победителя в двубоя.