9 четения

В Драганово домакините наложиха волята си в дербито за върха

„Янтра Драганово“ – ФК „Долна Оряховица“ 3:1

Първа загуба на настоящия първенец на групата нанесоха в неделя футболистите на „Янтра Драганово“. Горнооряховското дерби бе много интересно за гледане, въпреки че се игра при проливен дъжд. Красимир Тодоров нацели сглобката на гредите над вратаря на гостите Богдан Цветков още в 5-ата минута, а малко по-късно нанесе нов удар, но край целта. Долнооряховчани държаха повече топката под свой контрол, но атаките им приключваха около пеналта на домакините, които отговаряха с бързи контри.

В 47-мата минута Красимир Тодоров се възползва от грешка на бранител на гостите и прехвърли вратаря им от границата на наказателното поле за 1:0. Последва пропуск на Петко Петков, чийто удар бе спасен от Цветков, а при следваща контра Лъчо Русев пресече пас към Мартин Димитров. В 59-ата минута Цветан Илиев си спря топката на гърди, завъртя се около оста си и през куп от играчи възстанови равенството 1:1. Нова контра на домакините изведе Мартин Димитров на чиста позиция, но шутът му прати топката край целта. Георги Георгиев покачи на 2:1 в 72-рата минута, намирайки топката с глава в разбъркване след корнер.

Три минути преди края бърза контра на „Янтра“ бе завършена от Георги Дачев за 3:1. Друго попадение на домакините пък не бе зачетено,заради маркирана засада. В самия край на срещата съперниците си спретнаха и кратко меле, овладяно от щабовете и охраната.