4 четения

„Железничарите“ паднаха в Разград

„Лудогорец“ – „Локомотив“ 4:0

„Лудогорец“ победи „Локомотив“ (Горна Оряховица) с 4:0 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Наставникът на домакините Георги Дерменджиев извърши няколко промени в състава след поражението от „Арсенал“. На мястото на Владислав Стоянов пази Милан Борян. Пластун започна вместо Моци, а Сисиньо замени Минев. Анисе и Дяков също не играха, а на техните места стартираха Лукас Саша и Кампаняро. Кешеру пък водеше атаката, заемайки мястото сред титулярите на Върджил Мисиджан. От „Лудогорец“ пък забраниха на преотстъпения на „железничарите“ централен защитник Венци Керчев за сезон 2016/2017 г. да вземе участие в мача.

Първата по-сериозна опасност дойде в петата минута, когато Лукас Саша стреля силно от далечна дистанция, а топката профуча над напречната греда. Само 120 секунди по-късно Марселиньо имаше отлична възможност да открие резултата, но изстрелът му с глава излезе в аут.

Гостите отговориха със сериозен пропуск на Курьор в 14-ата минута, който получи изненадващ подарък от Лукас Саша, но стреля в аут, останал очи в очи с вратаря Борян. Последва нова груба грешка в защитата на домакините, която позволи на гостите да организират много опасна атака, но Кифуети се засуети при паса на свой съотборник, излизащ очи в очи с Борян.

В 25-ата минута Марселиньо получи пас отдясно и центрира към Клаудоу Кешеру, който се разписа от воле с левия крак. Три минути по-късно Генков изпрати топката в мрежата на домакините, но голът правилно бе отменен поради засада.

На куриозен момент станаха свидетели зрителите на „Лудогорец Арена“ в края на първото полувреме. Патица кацна на терена и за кратко прекъсна играта. Вратарят на гостите Николай Банков опита да хване птицата, но тя се защити с клюн и стражът се отказа.

Шест минути след почивката бърза атака завърши с пас на Кешеру към Марселиньо и той вкара за 2:0 с изстрел в близкия ъгъл на Банков.

В 59-ата минута петкратният шампион на България можеше да вкара и трети гол, когато Марселиньо проби и подаде отлично към Вандерсон, който обаче от 6 – 7 метра не улучи вратата.

Деветнайсет минути по-късно Кешеру отне топката от бранителите на гостите в собственото им наказателно поле, излъга двама от тях и отбеляза втория си гол в мача за 3:0.

След 120 секунди Джоди Лукоки се откъсна сам срещу вратаря и Стефан Цонков го фаулира, за което получи директен червен картон.

В добавеното време Кишада завърши головата серия за шампионите за 4:0.

„Ние искахме да играем футбол срещу много силен отбор. На моменти се получаваше, на моменти ни беше много трудно – класата си каза своето все пак. Благодаря на всички в този мач, постараха се да дадат всичко от себе си и да постигнат добър резултат. Не бих отличил никого, всички заслужават добри думи. С две седмици работа не можем да постигнем резултати. Искам само момчетата да работят сериозно в тренировките“, коментира старши треньорът на „железничарите“ Иван Колев след мача.

„Локомотив“: Банков, Кавдански, Ндонг, Фиданин, Желев, Джоман, Мечев (56 Цонков), Апостолов, Курьор, Кифуети (86 Узунов), Генков (77 Бен Отман).