10 четения

Головете на Мариян Генов не стигнаха на ресенци в Козловец

„Лато“ (Алеково) – ФК „Ресен 2012“ 2:2

По едно полувреме си размениха съперниците в Козловец, двама футболисти отбелязаха четирите гола в срещата. В 5-ата минута Мариян Генов напредна и стреля по тревата за 0:1. До почивката гостите от Ресен продължиха да държат инициативата, но нови голове не паднаха. След малко повече от час игра Мариян Генов покачи на 0:2, като прецизно изпълни пряк свободен удар и прати кълбото в горния ъгъл.

Развоят не отказа домакините от „Лато“ и в 74-тата минута Атанас Юлиянов засече центриране отдясно за 1:2. Малко след това Светослав Цветанов пропусна да увеличи аванса на ресенци, като, останал сам, би в аут. На принципа, като не вкарваш, ти вкарват, и от фал Юлиян Атанасов завъртя топката за 2:2, а в 90-ата минута обратът можеше да стане и пълен. С осем жълти картона реферът Велизар Генчев държа под контрол оспорваната среща.