2 четения

„Студентите“ с неочаквано тежка загуба в Кнежа

„Мизия“ – „Академик“ 3:0

Неочаквано тежка загуба с 0:3 записаха свищовлии при гостуването на „Мизия“ в Кнежа в среща от 11-ия кръг на Северозападната трета лига.

„Казано с няколко думи – ние играхме, те си вкараха положенията. Още във 2-рата минута Петьо Славчев центрира и Данаил Йозов насочи топката с глава в мрежата ни за 1:0 пред погледа на нашия вратар Иван Христов, който не излезе да избие топката. Пет минути по-късно Ивайло Дангуров излезе сам срещу вратата на домакините, елиминира стража им и прати топката в аут. Последваха удари в гредите на Павлин Георгиев и Стефан Гинчев. В 60-ата минута получихме второ попадение. Милен Тонев бе точен от пряк свободен удар, като отново Христов не се намеси добре – и 2:0 за „Мизия. Стефан Гинчев и Даниел Гергов пропуснаха нови добри възможности за нас, а малко преди края Тонев бе точен за окончателното 3:0. Попадението му бе малко куриозно, опита да центрира, но топката се заби в мрежата ни“, разказа Асен Атанасов, изпълнителен директор на „Академик“.