7 четения

Шест гола и два червени картона в Полски Тръмбеш

„Янтра“ (П. Тр.) – „Левски“ (Стражица) 4:2

Калин Иванов пропусна да открие резултата на стадиона в Полски Тръмбеш в 10-ата минута, в която вратарят на гостите от Стражица Добрин Костов спаси удара му. При ответната атака Борислав Иванов остана очи в очи със стража на домакините и бодна топката в ъгъла над него за 1:1. Кристиян Костадинов възстанови равенството в 25-ата минута, като топката срещна две от гредите, преди да се укроти в мрежата на „Левски“ за 1:1. След още седем минути Здравко Асенов направи обрата пълен – 2:1. Изведен от дълбочина, Калин Иванов не сбърка за 3:1 в 39-ата минута. Малко преди да завърши полувремето, стражичани получиха тежък удар. Андон Андонов спря с нарушение пробив на домакините и получи втори жълт и съответно червен картон. От отсъдения пряк свободен удар Пламен Иванов бе прецизен – и 4:1.

Втората част тръгна добре за гостите, които чрез Борислав Иванов, преодолял технично съперник и стрелял точно в 62-рата минута, намалиха на 4:2. Малко преди това численото равенство на двата състава бе възстановено, след като и Здравко Асенов от „Янтра“ си заработи втори жълт и съответно червен картон. До края играта бе двуостра, като тръмбешчани удариха два пъти греди чрез Емилиян Ангелов и Борислав Борисов.