5 четения

Сблъсъкът във Върбовка не излъчи победител

„Спортист“ – ФК „Овча могила“ 1:1

И двата отбора търсеха победата на терена във Върбовка, но в крайна сметка си поделиха по една точка. Реферът Велизар Генчев укроти опитите за нерегламентирани действия с жълти картони и държа срещата под контрол. Гостите от Овча могила стояха по-добре през първото полувреме и заслужено поведоха в резултата. В 39-ата минута Ангел Иванов центрира към Пламен Петков, който с глава вкара за 0:1. След още четири минути отново Иванов проби и намери Димитър Дончев, който от десетина метра разтърси напречната греда.

През втората част играчите от Върбовка натискаха непрекъснато и в 84-тата минута стигнаха до изравнително попадение. То бе дело на Георги Куюмджиев, завъртял топката директно от свободен удар.