14 четения

Драматичен финал на двубоя в Козаревец

„Спортист“ (Козаревец) „Владислав“ 2:3

Драма в самия край на мача донесе трите точки на джулюнчани в Козаревец и ги остави в челото на класирането. Домакините започнаха в намален състав заради закъснели играчи, но към средата на полувремето вече бяха в пълен. След като отборът на „Владислав” направи пропуски пред вратата на съперника, дойде 32-рата минута, в която Антон Маринов стреля и след рикошет топката влетя в мрежата на гостите за 1:0. Развоят принуди Стилиян Станчев да влезе в игра и в 41-вата минута опитният футболист изравни резултата. Буквално след подновяването на играта друг ветеран – Мирослав Сотиров, се озова очи в очи с вратаря на джулюнчани и вкара за 2:1. След час игра Станчев отново възстанови цифровото равновесие, като засече центрирана от фал топка с глава за 2:2. В 75-ата минута домакините отново останаха десет на терена, но този път заради втори жълт и съответно червен картон на Симеон Дъров. Последните секунди на срещата бяха наистина драматични. Първо Сотиров излезе сам срещу вратаря на гостите, но пропусна. Веднага след това Георги Григоров стреля от дистанция, топката рикошира в състезател и спря в мрежата на „Спортист” за 2:3.