8 четения

Сребро и бронз за БК „Ивайло ВТ” от първенствата за юноши и младежи

Сребърен медал от Държавното първенство по бокс за юноши спечели Денис Емилов от боксов клуб „Ивайло ВТ“. Надпреварата се проведе в Кърджали с участието на 138 състезатели. Великотърновецът стана вицешампион в категория до 50 килограма. В категория до 75 кг Стоян Петров от „Локомотив“ (Г. Оряховица) се нареди на пето място. Съотборниците му Ивайло Литовски (до 66 кг) и Милен Бъчваров (до 60 кг) допуснаха загуби в първите си срещи. Пловдив бе домакин на държавния личен шампионат по бокс за младежи. 100 боксьори си оспорваха отличията в 10 категории. Мартин Иванов от „Ивайло ВТ“ завоюва бронзов медал в категория до 64 кг. При 60-килограмовите Марин Живков от „Ивайло ВТ” бе спрян от Даниел Хубанов от „Габрово 91“. Бронзов медал за горнооряховския „Локомотив“ донесе Антон Иванов в до 56 кг.