7 четения

„Виолетовите” на крачка от пълен обрат срещу столичани

„Етър ВТ” – ЦСКА София II 2:2

Две коренно различни полувремена изиграха футболистите на „Етър ВТ” срещу ЦСКА. Преди почивката „виолетовите” бяха изключително разпилени. В доста моменти защитата грешеше с лекота и оставяше огромни пространства за пъргавите нападатели на гостите, които не само отбелязаха 2 гола, но пропуснаха и още поне три отлични възможности. Мачът тръгна с центриране на Минков към Петър Димитров, който с глава насочи топката към мрежата на гостите, но вратарят им Анатолий Господинов се разпъна и спаси. Последва много опасна контра на столичани и се наложи на Акалски да вади топката от краката на Тонислав Йорданов. Така дойде 12-ата минута, в която бърз пробив отдясно завърши с прострелно центриране, при което Симеон Иванов си отбеляза автогол. Малко по-късно при нова контра на гостите Акалски бе ударен лошо и се наложи след почивката да бъде заменен принудително от Цветомир Цанков. В 25-ата минута Александър Георгиев бе забравен на границата на наказателното поле и стреля точно за 2:0. Етърци можеха да отбележат в 32-рата минута, когато след центриране на задна греда Станислав Генчев стигна до топката, но не успя да я насочи в мрежата. Последва пропуск на гостите, за да дойде 35-ата минута, в която Петър Димитров стреля, но защитник изчисти топката в ъглов. След изпълнението му се стигна до ново меле и пак корнер. След него Цветомир Тодоров би в гредата на бранената от гостите врата. Станислав Генчев опита удар след рикошета, но намери Тодоров, който под ъгъл шутира отсечено за 1:2. До почивката Тонислав Йорданов и Александър Георгиев бяха изпуснати по веднъж, но в единия случай Скерлев се намеси навреме, а в другия нападателят на гостите би в аут. Междувременно Георги Василев смени представящият се под очакваното Митко Плахов с Кямил, който подкрепи усилията на колегите си халфове при париране контраатаките на гостите.

Второто полувреме тръгна с извеждащ пас на Цветков към Петър Димитров, който стреля, но вратарят на ЦСКА спаси. При нов пробив на Димитров Анатолий Господинов отново спечели двубоя с крилото. Натискът на етърци в търсене на изравнителен гол продължи и в 74-тата минута Иван Петков с атрактивна задна ножица би край вратата на гостите. Точно 180 секунди по-късно след корнер и меле топката стигна до Петър Димитров, който центрира към Иван Петков, чийто удар с глава възстанови равенството 2:2. В самия край на мача Петър Димитров имаше нов шанс, но двама бранители на гостите се хвърлиха в краката му и в крайна сметка топката удари мрежата, но от външната страна.

Какво каза Г. Василев за представянето на етърци, четете в следващия брой.

„Етър ВТ”: Акалски (46 Цанков), Ташев, Скерлев, Минков, Плахов (29 Кямил), Цветков, Иванов, Ст. Генчев, Неделчев, Тодоров (60 Петков), Димитров.