„Влакчето на победата“ мина през стадион „Лаута“, „Локомотив“ продължава да набира скорост

„Локомотив“ – „Славия“ 1:0

„Локомотив“ (Горна Оряховица)записа трета победа в четири кръга, пречупвайки с 1:0 „Славия“ на стадиона в пловдивския квартал „Лаута“. Така горнооряховчани вече имат 11 точки и заемат 12-о място в класирането. Успехът срещу „белите“ подчертава възходът на „железничарите“ под ръководството на Иван Колев . Откакто специалистът пое тима, играчите записаха три победи и една загуба – от шампиона „Лудогорец“ миналата седмица.

„Железничарите” стигнаха до успеха срещу „Славия“ благодарение на попадение на Йордан Апостолов в 58-мата минута и на силните изяви на вратаря си Николай Банков, който направи няколко много важни спасявания, с които запази мрежата си суха.

Срещата започна равностойно с борба в средата на терена. Пас на Курьор към Цветан Генков в 10-ата минута бе завършен от тарана с шут, но от малък ъгъл и гол не падна. В 19-ата минута и гостите можеха да открият резултата, но далечният удар на Николай Димитров срещна напречната греда над Банков. Три минути по-късно Цветан Генков се изправи сам срещу вратаря Марио Кирев, но добра намеса на Петко Христов предотврати гола.

Резултатът бе открит от домакините в средата на втората част. Тогава Игор Джоман получи топката по лявото крило с гръб към вратата, но успя да се обърне и да центрира към Йордан Апостолов, който от воле прониза Марио Кирев. Вратарят можеше да се намеси и по-добре, тъй като топката мина под плонжа му. Последваха опасни атаки и към двете врати. Матиас Курьор стреля директно от фаул, но Кирев реагира навреме.

Веднага след това обаче след центриране от корнер и разиграване, топката стигна отново до Курьор, който вкара, но реферът отсъди засада и попадението не беше зачетено. Шансовете на „Славия“ бяха удари на Димитров и Божидар Васев, спасени от Банков, като веднъж и Мечев му помогна. В края на мача домакините можеха да стигнат и до втори гол, след като Кирев излезе неразчетено и остави вратата си празна, но далечният удар на Тихомир Кънев не намери целта.

„Мисля, че и в двете фази стояхме далеч по-стабилно от предишните мачове. До 70-ата минута определено ние бяхме по-добрият отбор, този, който направи по-хубави неща. За съжаление, твърде късно реализирахме. В края съперникът ни натисна и ни беше трудно. Важното е, че успяхме да спечелим трите точки. Преходът от едната фаза на играта към другата, както и от преминаване от зонова защита към преса трябва да става много бързо. Когато има победа, в съблекалнята винаги е много приятно. Милен Желев е един изключително трудолюбив футболист, който ме изненада приятно. Радвам се, че попадна в националния отбор. Сега трябва да се подготвим за следващия тежък двубой”, коментира Иван Колев.

„Локомотив“: Банков, Желев, Кавдански, Керчев, Фиданин, Джоман (Мечев), Ндонг, Апостолов, Кифуети (Л. Генчев), Генков (Т. Кънев), Курьор.