5 четения

Старшата възраст на БК „Етър 49” тръгна успешно в регион „Мизия“

С две победи стартираха в първенството на регион „Мизия“ юношите до 19 години на БК „Етър 49“. Първият турнир се проведе в събота в залата на СК „Ивайло“. Стартът бе доста труден за великотърновските баскетболисти, които трябваше да намерят себe си без преминалия в „Берое“ (Стара Загора) основен състезател на тима Евгени Иванов.

Така мачът с „Чавдар“ (Троян) се разви доста оспорвано, като възпитаниците на Ивайло Стоименов в продължителен период от време бяха догонващи в резултата. В четвъртата четвъртина обаче успяха да стопят пасив от 14 точки и се виждаха победители, преди с точка в последната секунда гостите да стигнат до изравняване и да пратят срещата в петминутно продължение. В него етърци бяха по-прецизни и приключиха спора с 95:92.

Във втория си мач великотърновци вече не оставиха съмнение в превъзходството си и надиграха „Спартак Плевен“ с 88:74.

Преди това плевенчани победиха „Чавдар“ с 54:47.

Следващият турнир е на 4 декември в зала „Балканстрой“ в Плевен.