11 четения

Тръмбешчани удариха пряк съперник за първото място

Левски“ (Ляск.) – „Янтра“ (П. Тр.) 0:1

В много оспорван мач гостите от Полски Тръмбеш постигнаха успех с 0:1 и прибавиха нови три точки към актива си. Единственият гол падна още в 7-ата минута, когато точно ръководилият рефер Андрей Андреев отсъди наказателен удар в полза на „Янтра” за нарушение срещу Тихомир Антонов. Владимир Атанасов стреля точно от бялата точка и превърна дузпата в гол за 0:1.

Двубоят бе характерен с много единоборство и здрави, но не и груби влизания на футболистите и от двата отбора. До почивката гостите бяха по-активни и имаха още две добри възможности за гол, пропуснати от Кристиян Костадинов и Ружди Руждиев. През второто полувреме инициативата бе на лясковчани, които държаха под свой контрол топката, разиграваха добре, но нямаше кой да нанесе завършващия удар. Тези на Мехмедов и Боев не намериха целта.