7 четения

Футболистите поднесоха подарък за празника на Кесарево

„Победа“ – „Вихър“ (Добри дял) 4:0

Срещата в Кесарево съвпадна с празника на селото и бе изгледана от доста публика, като сред зрителите бе и кметът на община Стражица Румен Павлов. Домакините играха напористо и нападателно през целия мач, като освен отбелязаните четири гола направиха и доста пропуски. Още във 2-рата минута Любчо Митов излезе очи в очи със силно пазилия вратар на „Вихър“ – Димитър Джингаров, но не успя да вкара. Последва пропуск и на Костадин Димитров, а в 15-ата минута Джингаров спаси свободен удар, изпълнен от Митов. Стражът се справи и с изстрел с глава на Владимир Нейков, а Иво Нейков не засече добре топката пред опразнена врата в следваща ситуация. В 34-тата минута Костадин Димитров влезе отляво по нападението на домакините и с шут по диагонала откри резултата – 1:0. Секунди преди края на първата част разликата набъбна на 2:0 с точно попадение от свободен удар на Петко Димитров.

Втората част тръгна с атрактивна ножица на Любчо Митов, за да дойде 57-мата минута, в която острието материализира усилията си в нападение с гол за 3:0.

Четвъртото попадение бе отново негово дело, разписа се в 76-ата минута, останал сам срещу Джингаров.