4 четения

В Свищов действието се разви през втората част

„Атлетик“ – „Спортист“ (Върбовка) 3:0

Равностойно първо полувреме изиграха съперниците в Свищов, като по-интересен момент имаше в 17-ата минута, в която Симеон Велев разтърси левия страничен стълб на бранената от гостите от Върбовка врата с шут от трийсетина метра.

След почивката домакините наложиха волята си и започнаха да вкарват. Още в 47-мата минута Максим Хабиб от 25 метра порази долния десен ъгъл на вратата на „Спортист“ за 1:0. В 62-рата Симеон Велев центрира добре и Георги Павлов с глава заби топката в мрежата за 2:0. Три минути по-късно Емил Ферещанов навърза трима съперници и центрира към Николай Николов, който с глава оформи класическото 3:0.