Настоящите шампиони се връщат в битката за челото

ФК „Ресен 2012“ – „Левски 1986“ 3:1

Важна победа с 3:1 записаха футболистите на ФК „Ресен 2012“ срещу „Левски 1986“ (Стражица). Мачът се игра на стадиона в Самоводене заради наказание на домакините. Светослав Цветанов се възползва от грешка на вратаря на гостите в 18-ата минута и откри резултата. Малко по-късно Светослав Станчев и Цветомир Николов пропуснаха да удвоят преднината на тима си от удобни позиции и почивката дойде при 1:0.

В 48-мата минута след ъглов удар Павлин Цачев се разписа за 2:0, но в 63-тата Борислав Иванов проби отляво и върна попадението, намалявайки на 2:1.

Крайното 3:1 фиксира Светослав Цветанов. С победата ресенци, които са шампиони на групата, вече имат актив от 17 точки, но и отложен мач с „Изгрев 93“ (Царевец). При успех в него момчетата на Иван Попов ще съберат 20 точки, с колкото зимува и вторият в подреждането „Левски“ (Лясковец).